...KONTAKTY...

24. dubna 2012 v 18:50 | T. |  Znásilnění
Vzhledem k tomu, že se tak nějak snažím svým způsobem pomoct holkám, které mají podobnou zkušenost jako já, bylo by už načase, abych sem uvedla pár kontaktů na organizace, které se tou pomocí zabývají profesionálně. Uvádím sem jen ty stránky (fóra, kontakty…), se kterými mám vlastní zkušenost, které využívám, jejichž jsem členem a podobně. Samozřejmě jich je mnohem mnohem víc.

Tyhle stránky, respektive tenhle "pseudo" kontakt s jinými lidmi, odborníky i podobně postihnutými, mi hodně pomáhal a stále pomáhá, uvědomila jsem si některé věci a čtením článků jsem se dozvěděla i spoustu užitečných rad. Ale přesto podotýkám, že není nad kontakt z očí do očí s psychologem, psychiatrem nebo psychoterapeutem (popřípadě s někým blízkým). Ale jako start v "terapii" je to dobrý začátek. Takový trénink, jak se naučit o tom mluvit.

Podej ruku - Stránky určené jak pro oběti sexuálního násilí, tak i pro jejich blízké.

Diskusní fórum "Podej ruku" - Fórum, kde se oběti i jejich blízcí svěřují a navzájem podporují. Je tam nutná registrace, takže pro "normálního" člověka není možné se zapojit a číst v diskuzi bez oné registrace. Je to taková ochrana.

Spondea - Krizové centrum pro děti a mládež. Jednak jsou zde nejrůznější informace o problémech mladých, ale co mě zaujalo je chatové poradenství, kde si můžete "povídat" s odborníkem online a probrat s ním svoje problémy. Jejich úkolem je vás nenásilně nasměrovat na odbornou pomoc, ale pomohou i takhle na dálku.

Stop znásilnění - Tohle jsou moc dobré stránky, které se zabývají touto problematikou ze všech stran.

Persefona - Brněnské centrum zaměřené na pomoc obětem sexuálního zneužívání, znásilnění a domácího násilí.

Bílý kruh bezpečí - Stránky spíš všeobecně zaměřené. Nabízejí pomoc obětem kriminálních činů. Poradny mají ve všech větších městech republiky a samozřejmě funguje i telefonická linka.

Fórum pro pomoc obětem znásilnění - Tohle fórum kdysi založil kamarád jedné znásilněné ženy, slouží k svěřování se s příběhy a vzájemnou podporu.

Sebepoškozování - Stránky věnované této problematice od A do Z, plus diskusní fórum.

Idealni.cz - Stránky o anorexii, bulimii a jiných PPP, samozřejmě i s fórem.

Anabell - Občanské sdružení, které pomáhá osobám s problémy s příjmem potravy. Zajišťují velmi dobrou poradenskou službu (osobní zkušenost) a nejrůznější kurzy pro zvyšování sebevědomí.

A v neposlední řadě psychologické poradny, kde si snad každý vybere podle kraje i města, a portál psychiatrie.
.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vivien Vivien | 17. listopadu 2013 v 13:51 | Reagovat

Nevieš náhodou poradiť nejakú okrem spondea kde je chatové poradenstvo?

2 Verunka T. Verunka T. | Web | 17. listopadu 2013 v 14:01 | Reagovat

[1]: Bohužel s jiným chatovým poradenstvím nemám zkušenosti, ale mohla bys třeba zkusit nějaké to fórum

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama